حیات وحش استرالیا

کوالاها و آینده‌ای خالی از امید

کوالاها و آینده‌ای خالی از امید

متخصصان و دامپزشکان استرالیایی کوالا‌هایی را که در جنگل‌های استرالیا سوخته بودند و یا دچار بیماری ویروسی شده بودند را درمان کردند و به کوه‌های آبی استرالیا که محل زندگی کوالا‌ها است برگرداندند.

رویداد ۲۴ فیلپوت یک پرستار اطفال اهل استرالیا است که در اوقات فراغت خود به کوالا‌های بدحال و یا بیمار کمک می‌کند. پرستار فیلپوت می‌گوید: این گونه حیوانی در خطر انقراض است. او درحالی این حرف را می‌زند که در حال کمک به یک دامپزشک است که برای نجات جان کولا‌هایی که به بیماری ویروسی مبتلا شده‌اند و یا به کلامیدیا (بیماری تناسلی) دچار شده‌اند تلاش می‌کند. عواملی که بقای کوالا‌ها را به خطر انداخته است آتش‌سوزی جنگل‌های استرالیا، خشکسالی و آزار و اذیت‌هایی که از سوی ساکنیین منطقه می‌بینند است.

دولت استرالیا می‌گوید: تنها آتش‌سوزی در یک تابستان ۱۱/۲ میلیون هکتار از زمین‌ها و جنگل‌های استرالیا را از بین برد. در استرالیا چیزی حدود ۵۰۰۰۰ کوالا کشته شدند و حدود ۸۰ درصد منطقه جهانی کوه‌های آبی و ۲۴ درصد کوالا‌هایی که محل زندگی‌شان در مکان‌های عمومی بود از بین رفتند.

اما در این میان گروهی از دامپزشکان کوالا‌های بیمار و آن‌هایی را که از آتش‌سوزی نجات یافته بودند را درمان کردند و مجددا به محل زندگی‌شان یعنی کوه‌های آبی استرالیا آوردند تا به زندگی عادی خود ادامه دهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن