دانشگاه های استرالیا

کرونا چه آسیب‌هایی را به مهاجرت‌های دانشجویی وارد کرده است

شیوع ویروس کرونا بیش از ۱۷هزار و ۳۰۰ شغل و ۱ میلیارد دلار از درآمد دانشگاه‌های استرالیا را در سال ۲۰۲۰ کاهش داد
دانشگاه‌های استرالیا در سال ۲۰۲۰ درآمد تقریبی ۱٫۸ میلیارد دلاری از دست داده اند و همچنین خطر رشد این کاهش قابل توجه همچنان وجود دارد.
افت ۵درصدی درآمد دانشگاه‌های استرالیا
به گفته کاتریونا جکسون، مدیر اجرایی دانشگاه‌های استرالیا درآمد عملیاتی دانشگاه ها ۴٫۹ درصد در سال ۲۰۲۰ نسبت به آمار ۲۰۱۹ کاهش یافته است و تخمین زده می شود که این بخش ۵٫۵ درصد یا ۲ میلیارد دلار دیگر را در سال ۲۰۲۱ از دست بدهد.
به گفته این مسئول اجرایی، در مقایسه با درآمد بودجه دانشگاه‌ها برای سال ۲۰۲۰ ، این ضرر بیش از ۳ میلیارد دلار است، که مطابق با برآوردهای این بخش در آوریل سال گذشته است.
وی با اشاره به افزایش پیامدهای ناشی از شیوع کرونا گفت: قابل حدس بود که دانشگاه ها با ضربه‌ای عمیق به درآمد خود مواجه می‌شوند. عدم ثبت نام دانشجوی بین المللی در سال ۲۰۲۰، ضرر آن را برای کل سه یا چهار سال تحصیل در دانشگاه ‌دامنه‌دار می‌سازد.
ادامه بسته شدن مرزها به این معنی است که دانشگاه ها با واقعیت تعداد دانشجویان کمتری در سال ۲۰۲۰ مواجه هستند و تعداد آنها در سال ۲۰۲۱ کاهش می یابد.
جکسون گفت: دانشگاه ها می‌کوشند با متوقف کردن پروژه ‌ای زیرساختی ، تصمیم‌گیری‌های سخت در مورد دوره‌ها و پس انداز، از دست دادن شغل را کاهش دهند. اما دامنه اثر شیوع کرونا بسیار گسترده است.
چالش کاهش یافتن تعداد محققان
بودجه تحقیقاتی نیز یکی از دغدغه‌های مورد توجه دانشگاه‌ها است. هزینه‌های دانشجویان بین‌المللی معمولاً حدود یک چهارم تحقیقات دانشگاهی را تأمین می کنند. تجزیه و تحلیل‌ها بر روی دانشگاه ملبورن نشان داد که کاهش درآمد دانشجویان بین‌المللی به این معنی است که دانشگاه‌ها احتمالا در ۵ سال آینده بین ۶٫۴ تا ۷٫۶ میلیارد دلار از بودجه تحقیقاتی خود را از دست می‌دهند.
اواخر سال گذشته دولت فدرال ۱ میلیارد دلار بودجه اضافی برای تحقیق اختصاص داد ، اقدامی که مورد استقبال اتحادیه دانشگاه‌ها قرار گرفت.
با این وجود، با توجه به بسته بودن مرزها دانشگاه‌های استرالیا با تهدید جدی مواجه شده‌اند و در صورتی‌که دانشگاه ها توانایی تأمین نیروی انسانی یا تجهیزات مورد نیاز خود را نداشته باشند، استرالیا بهترین محققان خود را از دست خواهد داد.
دولت فدرال هنوز جدول زمانی برای باز شدن مرزها ارائه نکرده و در اوایل ماه جاری حدود ۵۰درصد از سقف ورود بین المللی را کاهش داده است.
همچنان تأكید می شود كه علی رغم تلاش شدید توسط بخش آموزش بین‌الملل، بازگرداندن ۳۶۰۰۰ شهروند گرفتار در خارج از كشور همچنان در اولویت است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن