مهاجرت استرالیا

همه چیز در مورد استرالیا

استرالیا یکی از زیباترین کشورهای مهاجرپذیر است که اغلب با کشور کانادا مقایسه می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اکثرمهاجرانی که بین استرالیا و کانادا، استرالیا را انتخاب کرده اند، آب و هوای خوب استرالیا را دلیل اصلی انتخابشان می دانند و ازسرمای کانادا گریزانند. استرالیا یک کشور صد ساله با اقتصاد قوی و بازار کار مناسب است که طبیعت زیبایی دارد. یکی از مهم ترینویژگی های استرالیا، قانون مداری ست که در این کشور حرف اول را می زند و معمولا پذیرش قوانین متعدد برای مهاجران در ابتدایورود به کشور کمی دشوار است. در اینجا بیشتر با این کشور آشنا می شویم و همه چیز در مورد استرالیا را باهم مرور می کنیم.

استرالیا کشوری به وسعت یک قاره در نیمکره جنوبی زمین است. مساحت استرالیا برابر با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع  است و ششمینکشور پهناور دنیا محسوب می شود. استرالیا با هیچ کشوری مرز خاکی ندارد و سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ این کشور هستند. دراینجا بیشتر با استرالیا آشنا می شویم:

جمعیت استرالیا: در سال ۲۰۱۱ جمعیت استرالیا ۲۱٫۵۰۷٫۷۱۷ نفر بوده و تخمین زده شده که تا پایان سال ۲۰۱۹، به حدود ۲۵٫۳۴۵٫۲۰۰ برسد.

تراکم جمعیت در استرالیا: تراکم جمعیت در سطح استرالیا کم و فقط ۶/۲ نفر در هر کیلومتر مربع است.

مراکز پر جمعیت استرالیا: پرجمعیت ترین شهرها به ترتیب، سیدنی (بیش از ۴ میلیون)، ملبورن (بیش از ۳٫۸میلیون)، بریزبین (بیش از ۱٫۸ میلیون)، پرت (بیش از ۱٫۵ میلیون) و آدلاید (بیش از ۱ میلیون) هستند. تقریبا ۶۴ درصد جمعیت در شهرهای پایتخت و اصلی متمرکز هستند که استرالیا را کشوری با جمعیت اکثریت شهرنشین می سازد. بسیاری از این شهرها پذیرای مهاجران از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا هستند.

مذهب مردم استرالیا: کاتولیک روم و مسیحیت انگلیس به همراه با فرقه های دیگر مسیحیت برتری دارند، اما تقریبا ۱۹ درصد جمعیت ادعا می کنند که “بدون مذهب”هستند.

تقسیمات اداری کشور استرالیا: استرالیا به شش ایالت نیو ساوت ولز، کوئینزلند، جنوب استرالیا، تاسمانیا، ویکتوریا و غرب استرالیا تقسیم می شود.

قلمرو استرالیا شامل قلمرو پایتخت استرالیا ، قلمرو شمالی، همچنین قلمرو خارجی جزیره نورفولک، جزایر کوکوس، جزیره کریسمس، جزیره مکوئری و قلمرو آنتارکتیکا (جنوبگان) استرالیا (بین ۴۵ درجه جنوب و ۱۶۰درجه شرق) وجود دارند.

ساختار حکومت استرالیا: استرالیا دارای یک سیستم حکومتی فدرال نظام پارلمانی پادشاهی مشروطه با کشورهای مشترک المنافع و شش پارلمان دولتی و شوراهای نمایندگی در قلمرو پایتخت استرالیا و قلمرو شمالی (که ایالات نیست) است.

رئیس دولت استرالیا: فرماندار کل استرالیا نماینده پادشاهی بریتانیا در استرالیا است. پیتر کازگرو در ژانویه ۲۰۱۴ از طرف تونی ابوت نخست وزیر و با تایید ملکه الیزابت دوم به عنوان فرماندار کل استرالیا انتخاب شد و از مارس همان سال این مقام را برعهده دارد.

رئیس حکومت استرالیا: اسکات جان موریسون رهبر حزب لیبرال استرالیا و نخست‌وزیر این کشور است. وی از سال ۲۰۰۷ عضو مجلس نمایندگان استرالیا بوده‌ است و در ۲۴ اوت ۲۰۱۸ در پی تنش در حزب لیبرال، جایگزین نخست‌وزیر سابق، مالکوم ترنبول، شد.

انتخابات در استرالیا: انتخابات در این کشور هر سه سال یک بار انجام می شود.

واحد پول استرالیا: از سال ۱۹۶۶ واحد پول رسمی استرالیا دلار استرالیا می باشد که برابر با ۱۰۰ سنت است و در شکل سکه های ۱ و ۲ دلاری و پنج اسکناس ۵، ۱۰، ۲۰،۵۰ و ۱۰۰ ضرب می شود. از سال ۱۹۹۲ اسکناس های تمام پلیمر نیز چاپ شده اند.

تولید ناخالص داخلی استرالیا (GDP): ۱٫۲۵۷ تریلیون دلار آمریکا (تخمین ۲۰۱۶) و سرانه تولید ناخالص: ۵۱٬۵۹۳ دلار آمریکا

محصولات و صنایع استرالیا: جو، گاو، مواد شیمیایی، پردازش مواد غذایی، میوه، تجهیزات صنعتی و حمل و نقل، استخراج معدن، مرغ و خروس، گوسفند، نیشکر، فولاد، گندم.

صادرات استرالیا: آلومین، ذغال سنگ، طلا، سنگ آهن، ماشین آلات، گوشت، تجهیزات حمل و نقل، گندم و پشم

واردات استرالیا: ماشین ها و دیگر وسایل نقلیه مسافری، کامپیوتر و ماشین آلات اداری، روغن خام و فرآورده های نفتی، داروها، (از جمله دامپزشکی)، تجهیزات و قطعات ارتباطات

کشور استرالیا برای زندگی

اگر از بین کشورهای متعدد، استرالیا را انتخاب کرده اید بهتر است قبل از انجام امور مهاجرت، کشور استرالیا برای زندگی را به دقت بررسی کنید و شرایط آن را با خواسته های خود مقایسه کنید. همانطور که می دانید استرالیا بیش از سایر کشورها به افرادی که قصد مهاجرت دارند توصیه می شود اما پیشنهاد ما این است که در خصوص انتخاب این کشور از وکیل مهاجرت مشاوره بگیرید. گروه وکلای مهاجرتی پاسارگاد مایگریشن در این خصوص در کنار شماست و با بهره گیری از افراد متخصص و کاربلد بهترین گزینه ها را پیش روی شما خواهد گذاشت.

نام رسمی استرالیا: کشورهای مشترک المنافع استرالیا

پایتخت استرالیا: شهر کانبرا پایتخت فدرال و در قلمرو پایتخت استرالیا (ACT) است.

پرچم استرالیا: زمینه آبی با سه سمبل شامل ستاره همسود، پنج ستاره صورت فلکی چلیپا و نشان واحد که همان پرچم پادشاهی متحدهبریتانیا و ایرلند شمالی می باشد.

سرود ملی استرالیا: استرالیا دارای دو سرود ملی ست، یکی نوید بخش و قدیمی به نامباشد تا استرالیای زیبا ترقی کند!” و دیگریسرود ملی بریتانیاخدا نگهدار ملکه بادبه عنوانسرود سلطنتیدر استرالیا در هر موقعیتی که اعضای خانواده سلطنتی یا نمایندهآنها، فرماندار کل استرالیا یا جانشین آن حاضر هستند، نواخته می شود. البته Waltzing Matildaدر سطح سوم، سرود ملی غیر رسمیاسترالیایی است.

رنگ های ملی استرالیا: سبز و طلایی

زبان رسمی استرالیا: استرالیا زبان رسمی ندارد و زبان ملی آن که اکثریت مردم به آن سخن می گویند زبان انگلیسی استرالیایی است.

محدوده های زمانی استرالیا: در استرالیا سه محدوده زمانی غربی، مرکزی و شرقی وجود دارند.

شهر پرت، پایتخت استرالیای غربی به عنوان یک مبنا هشت ساعت جلوتر از مبدا زمان گرینویچ در انگلستان است، به جز در طی زمانتابستانی (اکتبرمارس)، که اختلاف ساعت به نه ساعت میرسد (Daylight saving) ، اما این موضوع برای ساکنین استرالیای غربیمحافظه کار به قدری بحث برانگیز است که شاید به ایده صرفه جویی در نور روز رأی مخالف دهند. شرق استرالیا، New South Wales، Victoria، QueenslandوTasmania معمولا دو ساعت از پرت در غرب استرالیا جلوتر است. ایالت های شرقی زمان تابستان(صرفه جویی نور روز) را از حدودا نوامبر تا فوریه اتخاذ می کنند و صرفه جویی نور روز در غرب استرالیا بین اکتبر تا مارس اجازه میدهد تا فاصله زمانی ۲ ساعته (برای مدتی) حفظ شود. منطقه شمالی و جنوبی استرالیا در محدوده مرکزی، یکساعت و نیم جلوتر از پرتهستند.

کدهای تلفن استرالیا: کد شماره گیری بین المللی ۶۱ است و به دنباله آن یکی از چهار کد منطقه ای می آید؛ اما توجه داشته باشید کهوقتی شما دارید از خارج از کشور تماس می گیرید این کدها قبل از خود عدد صفر ندارند، اما وقتی که از داخل استرالیا تماس میگیرید، باید داشته باشند. بنابراین’۰۲’ برای محدوده سیدنی وقتی که از خارج از استرالیا تماس می گیرید فقط ‘۲’ می شود. بنابراینبرای شماره گیری شماره ۴۴۴۴-۵۵۵۵ سیدنی از خارج از کشور، شما شماره ۶۱-۲-۵۵۵۵-۴۴۴۴ (اول ۶۱ بعد ۲ و بعد بقیه اعداد) راشماره گیری می کنید (اعداد خط ثابت استرالیا ۸ رقمی هستند) .

همچنین توجه داشته باشید وقتی که با شماره موبایل استرالیا از خارج از کشور تماس می گیرید، شما باید اولین “۰” شماره را نگیرید(اکثر موبایل های استرالیا با یک ‘۰’ شروع می شود). بعلاوه نیازی نیست که شما از یک کد منطقه ای پیشوند برای موبایل استفادهکنید، بنابراین وقتی که شماره موبایل استرالیا را شماره گیری می کنید، شما از یک شماره مانند ۶۱-۴۴۴-۵۵۵-۶۶۶ استفاده خواهیدکرد، در حالیکه از داخل استرالیا، آن شماره ۰۴۴۴-۵۵۵-۶۶۶ است.

کدهای منطقه ای استرالیا:

  • ۰۲: نیو ساوت ولز (NSW) به عنوان مثال سیدنی و منطقه پایتخت (ACT)
  • ۰۳: ویکتوریا (VIC) به عنوان مثال ملبورن و تاسمانی (TAS) به عنوان مثال هوبارت
  • ۰۷: کوئینزلند (QLD) به عنوان مثال بریزبن
  • ۰۸: جنوب استرالیا (SA) به عنوان مثال آدلاید، غرب استرالیا (WA) مانند پرت و منطقه شمالی (NT) مانند داروین از جملهمحدوده Broken Hill

جغرافیای استرالیا: استرالیا یک قاره جزیره ای ست که متشکل از دو قسمت سرزمین استرالیای خشکی (قاره ای) و ایالت جزیره ایتاسمانی در جنوب آن است که در نیمکره جنوبی با اقیانوس هند به غرب و ساحل جنوبی اقیانوس آرام تا شرق قرار می گیرد.

مساحت استرالیا: ۷،۶۸۶،۸۵۰ کیلومتر مربع (۹۰۹۲۹۶۷٫۴مایل مربع).

  • مساحت خشکی استرالیا :۹۳۰۷۶۱۷ کیلومتر مربع
  • مساحت آبی : ۶۸۹۲۰ کیلومتر مربع

مرتفع ترین قسمت استرالیا: مونت کوسیوزکو در نیو ساوت ولز،۲۲۹ متر).

پست ترین قسمت استرالیا: دریاچه Lake Eyre (سطح آن ۱۶متر پایین تر از سطح دریای آزاد است)

رودخانه های مهم استرالیا: رودخانه Murray، رودخانه Darling، رودخانه های Murrumbidgee.

آب و هوای استرالیا: محدوده آب و هوایی استرالیا بسیار وسیع است، از آب و هوای خشک تا نیمه خشک در مرکز تا نواحی گرمسیری وموسمی در شمال تا آب و هوای معتدل در شرق و جنوب.

بالاترین دمای ثبت شده در استرالیا: ۵۳٫۱ سانتی گراد در شهر Cloncurry در ایالت کویینزلند در سال ۱۸۸۹ ست، اما در بخش هایشمالی و مرکزی قاره، درجه حرارت حدود ۴۵ درجه سانتیگراد در تابستان کاملا عادی ست.

منابع طبیعی استرالیا: این کشور دارای مواد معدنی، فلزات گرانبها و جواهرات مانند: هیدروکسید آلومینیوم آهن دار، ذغال سنگ، مس،الماس، طلا، عقیق، سنگ آهن، سرب، ماسه معدنی، گاز طبیعی، نیکل، نفت، نقره، قلع، تنگستن، اورانیوم، روی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن