دانستنی های استرالیامکانهای دیدنی استرالیا ودنیا

همسایگان استرالیا چه کشورهایی هستند؟؟

موقعیت جغرافیایی استرالیا به‌گونه‌ای است که هیچ کشوری را نمی‌توان بر اساس تعریف سنتی مرز و همسایگی، جزء همسایگان استرالیا به حساب آورد.

استرالیا در حال حاضر به عنوان یک کشور خاص و منحصر به فرد در بین سایر کشورها محسوب می‌شود؛ زیرا تنها کشوری است که علاوه بر کشور بودن، نقش یک قاره را هم در جهان ایفا می‌کند. این خاص و منحصر به فرد بودن باعث شده است که این کشور از نظر حیات وحش و گونه‌های جانوری هم یگانه‌ی روزگار باشد.
انسان‌ها بیش از ۴۰ هزار سال است که این قاره را به عنوان سکونت‌گاه برگزیده‌‎اند و در آن زندگی می‌کنند. بعضی از گروه‌هایی که وارد این کشور شدند تا در این کشور زندگی خود را بگذرانند، از آفریقا به استرالیا کوچ کرده بودند. استرالیا حدود ۳ میلیارد مایل مربع مساحت دارد که بخش زیادی از آن را زمین‌های خشک و نیمه‌خشک تشکیل می‌دهد.
اگر بخواهیم به همسایگان استرالیا بپردازیم، بهترین جمله این است که بگوییم استرالیا، هیچ همسایه‌ای ندارد. گفتنی است که در صورتی همسایه‌ای ندارد که «مرز» را بر اساس تعاریف سنتی آن مد نظر قرار دهیم. در صورت مراجعه به تعاریف امروزی مرز، می‌توان چند کشور را به عنوان همسایگان استرالیا در نظر گرفت؛ زیرا با این کشور مرز آبی مشترک دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن