مهاجرت استرالیا

مشکلات زندگی دراسترالیا

۱- تابش UV
ظاهرا، افردی که در استرالیا زندگی می کنند  برای محافظت از خود  باید از خورشید اجتناب کنند، لباس های شلوار دار و کلاه های بزرگ بپوشند، هر چند ساعت یکبار از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند و عینک های تیره داشته باشند. برای یک فرد بین المللی از جمله یک دانشجو ممکن است خریداری کرم ضد آفتاب و انواع داروهای دیگر برای محافظت از اشعه UV بسیار سخت باشد و او درآمد کافی برای خرید نداشته باشد.

۲- آفات
سوسک ها، مارها، موش ها و عنکبوت ها در استرالیا زیاد دیده می شوند  و فرد احساس می کند که حتی کنترل آفات نمی تواند مانع از آن شود که حشراتی مانند عنکبوت از خانه ساختن و لانه گزینی دست بردارند.

۳ -مردم
در کشور استرالیا بیشتر به افراد معروف و مشهور و اعضای مجلس احترام گذاشته می شود

۴- هزینه زندگی
هزینه زندگی در استرالیا گران است و مخصوصا برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا را دارند باید این نکته رعایت شود که هزینه های تحصیل در استرالیا از سالی ۱۵۰ ملیون به بالا می باشد

۵- موقعیت
کشور استرالیا به دور از سایر کشورها نیست اما حتی رفت و آمد در استرالیا نیز دشوار است زیرا هنوز در بعضی شهرهای استرالیا  ایستگاه های حمل و نقل عمومی به خوبی و به اندازه کافی وجود ندارد و در برخی مواقع حتی راه اندازی نیز نشده است.
۶- مراقبت بهداشتی
سیستم مراقبت بهداشتی کشور استرالیا گران می باشد و هزینه های دندانپزشکی به طور عجیبی پرهزینه است. خدمات بیمه درمانی بسیار سخت و روند صدور دفترچه بیمه نیز بسیار طولانی است و  انتظار می رود بیماران تمام شب در ER منتظر بمانند. با توجه به وضعیت فردی برخی از مراکز خدمات کوچک، در مقایسه با جمعیت این کشور و کشورهای در حال توسعه وجود ندارند.

۷- جاده ها
جاده ها در همه جا، حتی در بزرگراه ها وضعیت بسیار بدی دارند و روند باز سازی آن ها بسیار طولانی می باشد.
۸- آموزش
دانشگاه ها برای افراد تبعه استرالیا عمومی هستند و ظاهرا هرکس به صورت رایگان در این دانشگاها ثبت نام نموده و مشغول به تحصیل می شود. اما خبر بد این است که این موسسات همیشه بی خطر نیستند و به گفته بعضی افراد، مسائل امنیتی در برخی خوابگاه ها به وجود می آید.
۹- مسکن
خانه ها قدیمی هستند و به شدت فرسوده می باشند، زیرا تمایل مردم این است که پول خود را بیشتر برای تفریح و غذا خوردن صرف کنند. اما توطئه دولتی نیز وجود دارد. طبق گفته فرد “در واقع دولت ساختمان های جدید را ممنوع کرده است تا قیمت را بالا نگه دارد، اما کیفیت آن کاهش می یابد!”
۱۰ سرعت بسیار پایین اینترنت
۱۱ هزینه بالای زندگی
هزینه زندگی در شهرهای دورتر از ساحل غنی تا حدودی مقرون به صرفه تر است، اکثر هزینه ها همانند دانلود اینترنت یا هزینه های خوراک پر هزینه می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن