دانستنی های استرالیا

فواید عسل مانوکا

عسل مانوکا در استرالیا و نیوزیلند توسط زنبور‌هایی ساخته می‌شود که درخت بومی مانوکا را گرده افشانی می‌کنند.
از زمان‌های بسیار قدیم برای درمان بیماری‌های مختلف از عسل استفاده می‌شده است. تا اواخر قرن نوزدهم بود که محققان دریافتند که عسل دارای کیفیت ضد باکتری طبیعی است.
عسل از آسیب‌های ناشی از باکتری محافظت می‌کند. برخی از آن‌ها همچنین تولید سلول‌های ویژه‌ای را تقویت می‌کنند که می‌توانند بافت آسیب دیده در اثر عفونت را ترمیم کنند و عسل یک عمل ضد التهابی دارد که می‌تواند به سرعت درد و التهاب را تسکین دهد.
اما همه عسل‌ها یکسان نیستند. کیفیت ضد باکتری عسل به نوع عسل و همچنین زمان و نحوه برداشت آن بستگی دارد. بعضی از انواع ممکن است ۱۰۰ برابر بیشتر از انواع دیگر باشد.
عسل مانوکا در استرالیا و نیوزیلند توسط زنبور‌هایی ساخته می‌شود که درخت بومی مانوکا را گرده افشانی می‌کنند. طرفداران می‌گویند این ماده می‌تواند عفونت زخم و سایر شرایط را درمان کند.

اجزای عسل مانوکا
پراکسید هیدروژن به بیشتر عسل‌ها کیفیت آنتی بیوتیکی می‌بخشد. اما برخی از انواع دیگر عسل، از جمله عسل مانوکا، مواد دیگری نیز با کیفیت ضد باکتری دارند.
ماده اصلی ضد باکتری در عسل مانوکا متیل گلیوکسال (MG) است. MG ترکیبی است که در اکثر انواع عسل یافت می‌شود، اما معمولاً فقط به مقدار کم است.
در عسل مانوکا، MG از تبدیل یک ترکیب دیگر، دی هیدروکسی استون حاصل می‌شود که با غلظت زیاد در شهد گل‌های مانوکا یافت می‌شود. هر چه غلظت MG بیشتر باشد، اثر آنتی بیوتیکی قوی‌تر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن