اقتصادی
موضوعات داغ

سیاست جدید در پکن معدنکاران استرالیا را در معرض خطر قرار داد

سیاست جدید در پکن معدنکاران استرالیا را در معرض خطر قرار داد

تصمیم چین برای ساخت یک ترمینال حمل سنگ جدید (VLOC) توسط برخی از تحلیلگران به عنوان بخشی از یک بازی ژئوپلیتیک بزرگتر برای کاهش وابستگی این کشور به استرالیا برای واردات سنگ آهن تعبیر می شود.
کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی پکن (NDRC) اجازه ساخت چهار ترمینال جدید VLOC را در Rizhao، Yantai و Lanshan در استان Shandong و Sanduao در استان Fujian در کنار هفت پایانه VLOC موجود داده است.
Alphabulk در جدیدترین گزارش هفتگی خود اشاره کرد: پکن به دنبال تضمین امنیت بیشتر سنگ آهن برای آینده است، از این سو پذیرای بازار های جدید از جمله برزیل و کشور هایی است که با آن ها اختلافات سیاسی کمتری دارد.
استرالیا که ۹۰ درصد سنگ آهن خود را به چین صادر می کند، رقیب شرکت مخابراتی صادرکننده Huawei بوده و اخیراً نیز در مخالفت با ادعاهای وابسته به بازرگانی دریایی چین در دریای جنوبی این کشور به ایالات متحده پیوسته است.
همچنین استرالیا نخستین کشوری بود که خواستار استعلام بین المللی در مورد رسیدگی به شرایط کویید-۱۹ در چین شد. چین نیز با محدود کردن واردات زغال سنگ و جو استرالیا واکنش نشان داده است.
Alphabulk و معدن کار برزیلی Vale، اظهار داشتند كه معدنچیان آفریقایی می توانند از مسیری طولانی كه توسط ترمینالهای جدید امكان پذیر است، بهره مند شوند.
Vale همچنین از انعطاف‌پذیری عملیاتی بیشتری برخوردار خواهد بود زیرا پایانه‌های جدید این امکان را فراهم می‌کند تا سنگ‌های مختلفی را با سهولت بیشتری ترکیب کند و بتواند نیازهای کارخانه‌های فلزی پراکنده شده ازنظر جغرافیایی را تأمین کند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن