علم و فناوری

زیاد خوردن تخم مرغ می تواند زمینه ساز ابتلا به دیابت شود

این مطالعه جدید، که کار مشترکی از دانشگاه جنوب استرالیا، دانشگاه قطر و دانشگاه پزشکی چین است، دریافته است که خوردن یک تخم مرغ در روز می تواند به طرز قابل توجهی ریسک ابتلای شما به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد.
مطالعات بسیاری مزایا و پیامدهای بالقوه مرتبط با خوردن تخم مرغ برای سلامت را مورد ارزیابی قرار داده اند. با اینکه هنوز بحث هایی حول این مبحث وجود دارد، ولی اجماع عمومی بر این است که خوردن گهگاه تخم مرغ خوب است، ولی زیاد خوردن آن می تواند برای سلامت مضر باشد. تازه ترین مطالعه انجام شده در اینباره بر این موضوع تاکید کرده و هشدار داده است که مصرف بیش از حد تخم مرغ می تواند ریسک دیابت را افزایش دهد.
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش گیر ، این مطالعه جدید، که کار مشترکی از دانشگاه جنوب استرالیا، دانشگاه قطر و دانشگاه پزشکی چین است، دریافته است که خوردن یک تخم مرغ در روز می تواند به طرز قابل توجهی ریسک ابتلای شما به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد. این مطالعه طولی دوره زمانی ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۹ را تحت پوشش قرار داده و بر بزرگسالان چینی متمرکز بوده است.
چین با یک بحران رو به رشد در سلامت عمومی مواجه بوده و افزایش قابل توجه دیابت نوع ۲ را در طی سال های اخیر گزارش کرده است. در طی این مدت، رژیمهای سنتی در چین به طرز فزاینده ای جای خود را به غذاهای متفاوتی داده اند، از جمله افزایش مصرف تخم مرغ و اسنک های پرکالری.
این مطالعه جدید مشخصا بر مصرف بلندمدت تخم مرغ و نقش بالقوه آن بر ابتلا به دیابت متمرکز بود. این نتایج رابطه ای را بین این دو یافتند، و مشخص شد که بزرگسالانی که به طور متوسط بیش از یک تخم مرغ در روز می خورند با افزایش ۶۰ درصدی ریسک دیابت مواجه شدند.
علاوه بر این، مشخص شد که مصرف بلندمدت بیش از ۳۸ گرم تخم مرغ در روز ریسک را به میزان حدود ۲۵ درصد افزایش داد. همچنین، این مطالعه خاطرنشان کرده است که زنان بیشتر از مردان از چنین مشکلاتی …

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن