اجتماعیخبر فوری
موضوعات داغ

خبرهای روز استرالیا وجهان همراه با #خبرنگار_الوین

خبرهای روز استرالیا وجهان همراه با #خبرنگار_الوین 🇦🇺🇦🇺🇦🇺

۱.شواهد نشان می دهد با توجه به توانایی استرالیا در کنترل ویروس کرونا و بازگشایی تدریجی اقتصاد این کشور، بازار بورس استرالیا کف قیمت را پشت سر گذاشته و با بازگشت احساس امنیت به مصرف کنندگان روند ترمیمی خود را ادامه دهد.

۲.روز چهارشنبه با افزایش ۱.۷ درصدی، ارزش دلار استرالیا به بالاترین میزان خود از فوریه ۲۰۱۹ تا کنون رسید. بحران کرونا که باعث شده بود ارزش دلار استرالیا به ۵۵ سنت امریکا برسد، دوباره به بیش از ۶۶ سنت امریکا رسید. بازگشت سریع اقتصاد چین و افزایش قیمت مواد معدنی از جمله علل این افزایش بوده است.

۳.یکی از بزرگترین رسانه های استرالیایی، نیوز کورپ*، اعلام کرد که چاپ کاغذی بسیاری از روزنامه های خود را متوقف کرده و تنها نسخه دیجیتال را منتشر خواهد کرد. این تغییر باعث بیکار شدن بین ۵۰۰ تا ۱٫۰۰۰ نفر از کارمندان این شرکت خواهد شد.

*News Corp

 ۴.پرتاب موشک ناسا* و اسپیس اِکس* به دلیل شرایط هوایی لحظاتی قبل از پرتاب متوقف شد. این اولین موشک امریکایی حامل فضانوردان پس از ۹ سال وقفه می باشد که توسط یک شرکت خصوصی متعلق به ایلان ماسک پرتاب خواهد شد. پرتاب این موشک به روز شنبه موکول شده است.

*SpaceX

*NASA

۵.رهبر ایالت نیو سوت ولز به مدت یک سال افزایش حقوق کارمندان این ایالت را متوقف کرد. بر طبق گفته وی این عمل معادل ۳ میلیارد دلار برای این ایالت صرفه جویی خواهد داشت. 

۶.امریکا اعلام کرد که دیگر هنگ‌کنگ را از چین مستقل نمی داند و هنگ کنگ نیز همانند چین مشمول تعرفه واردات کالا به امریکا می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن