اجتماعیعلم و فناوری

جوانان استرالیا جهت آموزش زبانهای دیگر کمک هزینه دریافت خواهند کرد.

آلن تاج، وزیر جمعیت، زیر ساختهای شهری و سرپرست وزارت مهاجرت استرالیا در بیانیه ای اعلام کرد:

اکنون با تخصیص اعتبار یک میلیون دلاری دولت آقای موریسون برای کمک به آموزش زبانهای محلی , جوانان بیشتری در استرالیا قادر خواهند بود چند زبان مختلف را یاد بگیرند.

آلن تاج ( Alan Tudge ) سرپرست وزارت امور مهاجرت ، شهروندی، خدمات مهاجرت و امور چند فرهنگی در این خصوص گفت که این برنامه ،استرالیا را توانمندتر خواهد کرد.

آقای تاج گفت:” یادگیری زبانهای دیگر غیر از انگلیسی در آماده کردن دانش آموزان برای تامین نیروی کار در آینده ،که در حال حاضربه یک رقابت در سطح جهان تبدیل شده، نقش موثری دارد.”

او گفت:” ما می خواهیم که بیشتر بچه ها و دانش آموزان ،حداقل یک زبان خارجی بلد باشند، زیرا این امر، در آینده کشور تاثیر مثبتی خواهد داشت.”

حدود ۱۰۰۰ آموزشگاه زبان در سرتاسر استرالیا مشمول کمک هزینه هستند. در این مدارس ۶۹ زبان به حدود ۱۰۰۰۰۰ نفر ، آموزش داده می شود.

آقای تاج همچنین گفت:” استرالیا موفق ترین کشور چند فرهنگی جهان میباشد. در استرالیا مردم با بیش از ۳۰۰ زبان مختلف با هم صحبت میکنند.

او افزود:” یادگیری و صحبت کردن به یک زبان دیگر نه تنها در جهانی شدن نقش موثری دارد ، بلکه افزایش انسجام در جامعه و ارتباط جوانان استرالیایی با فرهنگ های دیگر را نیز در پی دارد.”

براساس این برنامه ،مدارس واجد شرایط ، حداقل ۱۵۰۰ دلار دریافت خواهند کرد. بعلاوه میزان سرانه پرداختی به هر مدرسه ،براساس تعداد زبان آموزانی که ثبت نام میکنند، محاسبه و حداکثر تا سقف ۳۰۰۰۰ دلار پرداخت خواهد شد.

بودجه اعطایی صرف جبران بخشی از هزینه ها از جمله پرداخت حقوق, آموزش منابع و مواد درسی خواهد شد.

همچنین ثبت نام برای دریافت مرحله اول کمک هزینه آغاز شده و تا ۱۷ فوریه ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.

مرحله دوم اجرای این طرح از اوایل سال ۲۰۲۰ شروع خواهد شد و مبلغ کمک هزینه هم تا سقف ۲۵۰۰۰ دلار میباشد. در این مرحله، کمک هزینه به پروژه هایی تعلق میگیرد  که از طریق تهیه وتوسعه منابع آموزشی و برنامه های حرفه ای ، از برنامه آموزش جامع زبانهای محلی پشتیبانی می کنند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن