دانستنی های استرالیا

اطلاعاتی جالب راجع به پول رایج استرالیا

استرالیا کشوری پر از عجایب

استرالیا کشوری در نیمکره شمالی در مقصدی دور که  پر از اعجائب طبیعی ، مکان هایی دلچسب و دیدنی و جذابتر از همه اینها با بیابان ها و سواحلی که در اوج زیبایی می باشند  ، قرار دارد، این کشور علاوه بر طبیعت بکر بعنوان یکی از پرجمعیت ترین کشور در دنیا به شمار می آید، اکثر شهرهای این کشور زیبا مانند سیدنی ، ملبورن و بریزین بعنوان بزرگترین شهر های توریستی و تفریحی به شمار می آیند

این کشور علاوه بر اینکه دارای طبیعتی خارق العاده برای گردش است ، نیز پر از اماکن تفریحی و سرگرم کننده می باشد، شما می توانید حرکت  ، جنب و جوش و انرژی را در زندگی مرمان ساکن در این شهرهای بزرگ و شلوغ تماشا کرده لذت برده و در سواحل ماسه ایی این کشور زیبا بدون هیچ دغدغه ایی ساعت ها به استراحت بپردازید.

استرالیا علاوه بر موقعیت جغرافیایی که دارد و نیز به دلیل عجائب طبیعی منحصر به فردش هر ساله توریست های فراوانی را جذب خود می کند و با توجه به همین امر هزینه در این کشور خارق العاده بسیار گران می باشد ، شما نیز می دانید برای هر سفری بعد از انتخاب کشور مقصد باید در مورد ارز رایج در آن کشور و بهترین راه برای تبدیل ارز موجود به ارز آن کشور و همچنین هزینه ها اطلاع پیدا کنید.

اگر شما هم قصد سفر به این کشور جذاب و دیدنی را دارید و بدنبال اطلاعاتی در مورد ارز این کشور می باشد با ما همراه شوید تا شما را پول این کشور و نحوه تبدیل ارز در استرالیا آشنا کنیم.

پیشینه پول استرالیا

شما در این کشور به نسبت کشورهای دیگر در دنیا شاهد اقتصاد پایداری خواهید بود  ، اقتصاد این کشور در گذشته وابسته به صنعت کشاورزی ، مواد خام و مواد معدنی بوده است، ارز استرالیا بعنوان یکی از ارزهای متداول در تارت بین المللی شمرده می شود که یکی از موثرین دلایل آن عدم دخالت بانک مرکزی در بازار تجاری این کشور می باشد و همین امر بیشترین تاثیر را در راحتی و سادگی فرایند تجارت دارا می باشد.

در سال ۱۹۱۰پوند استرالیایی بعنوان ارز رایج استرالیا شناخته می شد ولی بعد از آن دلار استرالیا بعنوان ارز رایج در این کشور جای پوند استرالیا را ربود ، جالب است بدانید این پوند خود به ۱۲ شیلینگ تقسیم می شده است که در سال ۱۹۹۶ نخست وزیر استرالیا  خواستار تغییر نام ارز سلطنتی به نامی جدیدتر شد و بعد این درخواست رقابتی با همین نام در کشور استرالیا برای پیشنهاد بهترین نام برگزار شد.

با شروع رقابت برای نامی جدید برای ارز سلطنتی پیشنهادات زیاد و در حین حال عجیبی به این دولت داده شد که بعد از تصمیم گیری نام رویال بعنوان نام جدید ارز انتخاب شده و دوباره بعد از آن پول رایج استرالیا به نام دلار تغییر یافت.

پول رایج استرالیا

ارز مشخص شده در هفت منطقه از عمده مناطق در استرالیا دلار می باشد که با علامت $ و کد AUD نمایش داده  شده است و در حال حاضر دلار استرالیا پنجمین ارز برای معامله در جهان  به شمار می رود به دلایل خاصی همچون بالا بودن نرخ بهره در کشور استرالیا ، سیستم سیاسی پایدار و اقتصاد با ثبات از محبوبیت خاصی در بین معامله گران برخوردار می باشد که هر روز به میزان این محبوبیت اضافه می شود و تمامی موارد گفته شده باعث کمک به مزایای سرمایه گذاری آنهم توسط دلار استرالیا در دنیا می شود.

نوع ارائه این ارز بصورت اسکناس و سکه می باشدو برای اولین بار با نام رویال در سال ۱۹۶۶ مشخص که به دلایل مختلف نام آن از رویال به دلار تغییر پیدا کرد، همچنین در سال ۱۹۶۶سکه های آن در قالب ۲۰، ۱۰ ، ۱،۲،۵ و۵۰ سنتی به عموم معرفی شده و در دسترس آنها قرار گرفت .

جالب است بدانید روی قسمت جلویی تمامی این سکه ها عکس ملکه الیزابت دوم به چشم میخورد و جالبتر اینکه اولین اسکناس پلیمری دنیا توسط کشور استرالیا به ثبت رسیده است که رنگ های آن به ترتیب ۵ دلاری صورتی ، ۱۰دلاری آبی ، ۲۰دلاری قرمز ، ۵۰ دلاری زرد و ۱۰۰دلاری سبز تقسیم بندی شده است.

تبدیل ارز در کشور استرالیا

پیش روی تبدیل کنندگان ارز برای ارز مورد نظرشان به ارز استرالیا گزینه های متفاوتی می باشد، خرید و فروش در استرالیا توسط کارت اعتباری تقریبا یکی از رایج ترین راه برای معامله می باشد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در هر کشوری به همراه داشتن پول نقد بسیار لازم است قطعا برای خرید در خیلی از جاها نیاز به پول نقد امری اجتناب ناپذیر است بنابراین لازم است تا در هر سفری به کشورهای مقداری پول نقد با خود به همراه ببرید.

با توجه به نیاز به پول نقد در هر سفر بهتر است تا شما هم در سفر به استرالیا با راحت ترین و بهترین گزینه ها برای تبدیل ارز موجود به ارز شناخته شده در استرالیا که همان دلار استرالیا می باشد آشنا شوید ،پس در ادامه با ما همراه شوید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن